بازرگانی واقف نماینده انحصاری پیانوی اشتنوی اند سانز آلمان برترین پیانوی دنیا                               بازرگانی واقف نماینده انحصاری گیتار دست ساز استیو و لوتیر منوئل آدالید اسپانیا                                بازرگانی واقف نماینده انحصاری پیانوی ژاپنی تویو در ایران                                بازرگانی واقف نماینده انحصاری سینتی سایزر و پیانو دیجیتال کورزویل امریکا                               بازرگانی واقف نماینده انحصاری گیتار الکتریک و باس فرناندز پرفروش ترین گیتار الکتریک در ژاپن                               بازرگانی واقف نماینده انحصاری درامز، پرکاشن، ارف و سازهای کوبه ای سونور آلمان                               بازرگانی واقف نماینده انحصاری گیتار تنگلوود پرفروش ترین گیتار آکوستیک در بریتانیا                               بازرگانی واقف نماینده انحصاری استگ بلژیک ، گیتار و لوازم جانبی انواع ساز با تنوع و کیفیت بالا و قیمت مناسب                                بازرگانی واقف دارنده مجوز گارانتی خدمات پس از فروش یاماها و لوح تقدیر از یاماها                               

 

Zildjian Cymbals

بازرگانی واقف نماینده انحصاری سنج‌های زیلجان امریکا

هر کمپانی تاریخچه‌ای دارد و تاریخچه‌ی زیلجان از 1623 میلادی آغاز می‌گردد. اَوِدیس زیلجان اول در اوایل قرن 17 میلادی، شیمیدانی ارمنی در شهر قسطنطنیه بود. او در تلاش برای ساخت طلا از ترکیب فلزات پایه، به آلیاژی از مس، قلع و رگه‌هایی از نقره رسید که کیفیات صوتی منحصر بفردی داشت. در سال 1618 میلادی، اودیس از فرمول محرمانه‌ی آلیاژ خود برای ساخت سنج‌هایی با شفافیت و قدرت فوق‌العاده استفاده کرد. صدای این ساز به قدری اعجاب‌آور بود که سلطان از اودیس دعوت کرد تا در قصر (توپکاپی) زندگی کند و برای گروه‌های موسیقی پیاده نظام سلطنتی سنج بسازد. سلطان با بالا رفتن شهرت اودیس، به او نام “زیلجان” را داد که به معنی “پسر سنج‌ساز” است.

در سال 1623 میلادی اودیس اجازه یافت تا قصر را برای شروع کسب و کار شخصی‌اش در یکی از نواحی اطراف قسطنطنیه به نام پساماتیا ترک کند. در حال حاضر همان کسب و کار نزدیک به چهار قرن قدمت دارد و برای چهار نسل پی در پی به وارثان زیلجان رسیده است. اودیس سوم در سال 1929 میلادی به امریکا نقل مکان کرد و کارخانه زیلجان را ابتدا به کوئینسی ماساچوست و سپس در جشن سالگرد 350 سالگی زیلجان به محل فعلی آن در نُروِل ماساچوست منتقل نمود. کارخانه در سال 1977 میلادی به پسر اودیس آرماند و پس از آن در سال 1999 به دختر آرماند کرایجیه رسید. در حال حاضر کرایجیه و خواهرش دبیه سنت خانوادگی‌شان را که به عنوان قدیمی‌ترین کسب و کار خانوادگی در امریکا شناخته می‌شود، ادامه می‌دهند.


دیدن محصولات ...

برندهای مرتبط